Dobré ráno, dnes je pátek 8.11.2024, svátek slaví Bohumír, zítra Bohdan.

Co je to chlorella a jak působí na zdraví a lidské tělo

V rádiu jsem zaslechla jen útržek informace o chlorelle. Můžu se zeptat co je to a jaký to má účinek na tělo? Děkuji, Pavla
___
___


ODPOVĚĎ:
Chlorella je jednobuněčná řasa pocházející z Japonska. Je zdrojem živin a vzácných fytonutrientů, které podporují přirozenou obranyschopnost (imunitu) organismu. Je bohatá na zelené barvivo chlorofyl. Z toho vyplývají její účinky na organismus.

Působí očistně na střeva, játra a krev, odvádí toxiny z vnitřních orgánů a tkání, vykazuje antibakteriální účinky a potlačuje růst patogenních anaerobních bakterií (bakterie, které rostou bez přítomnosti kyslíku). Stěna chlorelly má nestravitelnou vlákninu, tím stimuluje růst „zdravých“ aerobních bakterií, napomáhá vylučování odpadních látek z těla. Zlepšuje pohyblivost (peristaltiku) střev, tím pádem je prevencí před zácpou a také ovlivňuje reabsorpci toxického materiálu ze stolice do krevního oběhu.

Kdybychom tedy měli v kostce vystihnout účinky chlorelly a její působení na lidský organismus, tak působí detoxikačně (odstraňuje zplodiny metabolismu organismu), pomáhá růstu zdravých bifidobakterií, pomáhá při zácpě a plynatosti, posiluje imunitu, mírní nežádoucí účinky antibiotik, pomáhá regeneraci jater, stimuluje také kožní metabolismus a zvyšuje celkovou vitalitu organismu.

Pozitivně ovlivňuje pH organismu (kyselost/zásaditost), což je další mechanismus, který přemnožení nezdravých patogenních bakterií.

V rádiu jsem zaslechla jen útržek informace o chlorelle. Můžu se zeptat co je to a jaký to má účinek na tělo? Děkuji, Pavla

Chlorella je jednobuněčná řasa pocházející z Japonska. Je zdrojem živin a vzácných fytonutrientů, které podporují přirozenou obranyschopnost (imunitu) organismu. Je bohatá na zelené barvivo chlorofyl. Z toho vyplývají její účinky na organismus. Působí očistně na střeva, játra a krev, odvádí toxiny z vnitřních orgánů a tkání, vykazuje antibakteriální účinky a potlačuje růst patogenních anaerobních bakterií (bakterie, které rostou bez přítomnosti kyslíku). Stěna chlorelly má nestravitelnou vlákninu, tím stimuluje růst „zdravých“ aerobních bakterií, napomáhá vylučování odpadních látek z těla. Zlepšuje pohyblivost (peristaltiku) střev, tím pádem je prevencí před zácpou a také ovlivňuje reabsorpci toxického materiálu ze stolice do krevního oběhu.

Kdybychom tedy měli v kostce vystihnout její účinky, tak působí detoxikačně (odstraňuje zplodiny metabolismu organismu), pomáhá růstu zdravých bifidobakterií, pomáhá při zácpě a plynatosti, posiluje imunitu, mírní nežádoucí účinky antibiotik, pomáhá regeneraci jater, stimuluje také kožní metabolismus a zvyšuje celkovou vitalitu organismu. Pozitivně ovlivňuje pH organismu (kyselost/zásaditost), což je další mechanismus, který přemnožení nezdravých patogenních bakterií.