Podle zastánců irisdiagnostiky existuje úzká souvislost mezi celkovým zdravotním stavem a vzhledem zabarvené části oka. ato diagnostická metoda je založena na pečlivém pozorování duhovek - podle nich lze zjistit všechny metabolické poruchy a sklony k nemocem. Irisdiagnostika nformuje o stavu vašeho fyzického i psychického zdraví.
___
___
Princip irisdiagnostiky
Podle této metody může duhovka sloužit jako mapa těla. Každá duhovka se skládá z mnoha reftexních nervových zakončení, která jsou nepřímo spojena s různými orgány. Při vyšetření se analyzuje struktura duhovky, její barva, různé skvrny, usazeniny a nepravidelnosti, které vypovídají o stavu, postižení, slabostech jednotlivých orgánů.
Co irisdiagnostika umí a neumí
Důležité je vědět, že 80 % znaků na duhovce je dáno geneticky, pouze 20 % změn se zaznamenává v průběhu života na základě životního stylu, způsobu stravování, stárnutí i vlivů životního prostředí. Tato metoda proto neumí rozpoznat nemoci a genetické anomálie orgánů, ale jen analyzuje stav tkání, který se v duhovce odráží. Odhaluje sklony ke dně, artróze, revmatu, dobře určuje příčiny potíží v trávicím traktu, srdečně cévním systému, v případě alergií, astmatu, snížené imunity, chronických zánětů apod.
Kdo a jak provádí irisdiagnostiku
lrisdiagnostiku nebo také iridologii provádějí lékaři i nelékaři, vždy by se vám měli prokázat certifikátem potvrzujícím příslušné vzdělání. Často se také zabývají poradenstvím ve výživě a detoxikací přírodními prostředky. Prohlídka očí probíhá za pomoci speciálního přístroje, který duhovku zvětší, a tak zobrazí všechny drobné změny a detaily.
Na co si dávat pozor?
Myslete na to, že irisdiagnostika je jen doplňková metoda, která lékařské vyšetření nenahrazuje, proto si raději takto zjištěnou diagnózu dejte potvrdit vyšetřením u lékaře. Více informací najdete na www.irisdiagnostika.eu .