Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.1.2025, svátek slaví Karina, zítra Radmila.

Nehty - co jim prospívá a co jim škodí, povídání o lakování a hydrataci nehtů

nehty-co-jim-prospiva-a-co-jim-skodi-povidani-o-lakovani-a-hydrataci-nehtu

nehty-co-jim-prospiva-a-co-jim-skodi-povidani-o-lakovani-a-hydrataci-nehtu
Základ v péči o nehty tvoří především kvalitní pilník. Nehty pilujte od kraje do středu do tvaru oválu nebo obdélníku. Pokud si nehty nelakujete, přeleštěte si je leštičkou na nehty. Budou se krásně lesknout, a navíc jim to prospěje. Jemnou kůžičku kolem nehtů nikdy nestříhejte! Pokud je to nezbytné, namočte prsty na několik minut do vlažné olejové lázně a potom kůžičku kolem nehtů opatrně zatlačte dřevěnou tyčinkou.

___

___

Tip: Perfektním prostředkem,který udrží nehty i jejich okolí hydratované a zabrání vysušování i zatrhávání kůžiček a lámání nehtů, je obyčejná vazelína z lékárny. Stačí vetřít malé množství před spaním nebo kdykoliv cítíte, že jsou kůžičky suché. Pokud vám vazelína nevyhovuje, můžete ji nahradit ricinovým olejem bohatým na vitamin E nebo kuchyňským olivovým olejem.

 

Vizitkou každé ženy jsou zdravé a upravené ruce a nehty!

I když pokožce rukou, a tím i nehtům, je potřeba věnovat dostatečnou péči po celý rok, pravda je, že v zimě je potřeba malinko přitvrdit. V zimě totiž pokožka i nehty trpí ještě o něco více.

Aby byla pokožka vašich rukou jemná a krásná, vyplatí se investovat do kvalitního mýdla, které příliš nevysušuje, ale naopak kůži ošetřuje a hydratuje. Naprostou samozřejmostí by měl být i vhodný hydratační krém vybraný pro váš typ pokožky. Alespoň jednou týdně dopřejte svým rukám i masáž. Můžete si na ni zajít k manikérce nebo si ji udělat sami.

Masáž prstů - postup: Po umytí mýdlem ponořte ruce nejdříve do masážního oleje nebo jen potřete krémem na ruce. Jednotlivé prsty masírujte shora dolů, poté namasírujte dlaně. Zapomenout nesmíte také na jemnou masáž kůžičky okolo nehtů — zabráníte tak tvorbě záděr.

Tip: Kdykoliv myjete nádobí, čistíte koupelnu nebo zahradničíte, vždy si vezměte gumové rukavice. Všechny tyto činnosti jsou pro nehty velká zátěž, obzvlášť připočteme-li chemické přísady čisticích prostředků. Obyčejné gumové rukavice seženete za pár korun v každé drogerii či obchodním domě, proto je nakupte do zásoby a důsledně používejte. Pokud si před jejich obléknutím namažete ruce krémem, můžete se těšit na ještě hebčí pokožku.

 

Lakování nehty chrání

I když se vám třeba barevné nehty nelíbí, nerezignujte na používání laku na nehty. Neslouží jen na ozdobu, ale také chrání nehty před vlivy vnějšího prostředí. Používejte proto pravidelně bezbarvý lak a jeho vrstvu pravidelně doplňujte, kdykoli je potřeba. Kvalitní lak by měl vydržet až sedm dní. Nalakované nehty navíc působí zdravěji a upraveně. Bezbarvý lak používejte i pod lakování výraznými barvami, jinak budete mít problém odstranit z nehtů nádech tmavých a výrazných barev.

Tip: Vybírejte si šetrné odlakovače, které neobsahují aceton ani formaldehyd. Tyto látky nehty vysušují a způsobují slábnutí a třepení. Namísto toho sáhněte po šetrném odlakovači založeném na bázi acetátu. Záděry a podélné třepení nebo lámavost nehtů jsou nejčastěji projevem nedostatku některých vitaminů a minerálů.

 

Vyzkoušený trik!

Častým problémem s nehty je jejich nepříjemné zbarvení po výrazných barvách laků. Co s tím? Nanášejte vždy jako první vrstvu lak bezbarvý, nejlépe speciální podkladový, vyživující a zvlhčující. Stará, částečně setřená vrstva barevného laku vypadá velmi nehezky, proto nehty raději odlakujte hned, jak zpozorujete první nedokonalost. Je lepší používat odlakovače bez acetonu a s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.