Známe to asi všichni. Přijdete k lékaři nebo na veterinu a ve své mysli doufáte, že vás lékař nebo veterinář přijme do ordinace maximálně do minuty. Ještě realita je jiná. A Vy sedíte v místnosti, ve které jsou maximálně časopisy a nějaký jiný pacient nebo páníček nějakého psa nebo kočky. A co teď? Jak se neukosat nudou? Tím spíš, když nevíte jak dlouho tam ještě budete, že?
__
__
DEJTE SE DO ŘEČI
Kde jinde s někým navázat konverzaci, když ne právě v čekárně? Nebuďte stydlín, a pokud je vám některý z čekajících, ať už chlap, nebo ženská, sympatický, pusťte se s ním do řeči. Nevíte o čem mluvit? Je léto - zeptejte se třeba na jeho tip na dovolenou nebo, pokud bude opálený, odkud z ciziny se vrátil.
VYŘIĎTE MAILY
Ať se hneme, kam se hneme, mobil máme vždy po ruce. Poslední dobou však s sebou vláčíme notebooky, ultrabooky a další „booky“ s předplaceným internetem, ze kterých má celá řada z nás přístup nejen na soukromé, ale také pracovní maily. Pokud je zřejmé, že si v čekárně nějakou tu hodinku pobudete, přihlaste se na mail a vyřiďte korespondenci. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.
UDĚLEJTE SI NÁKUPNÍ SEZNAM
Pokud jste na tom stejně jako já, tak do supermarketu bez nákupního seznamu nevkročíte. Když si nenapíšu, co všechno musím koupit, tak přinesu domů zhruba jen polovinu z toho, pro co jsem šla, a k tomu navíc spoustu věcí, které vůbec nepotřebuju. Půlhodinka v čekárně je proto jako dělaná k tomu, zamyslet se a napsat si (buď na kus papíru, nebo do poznámek v mobilu), co že to v té lednici a špajzce vlastně chybí.
UČTE SE
Přihodit si ráno do kabelky notýsek se slovíčky, zejména pokud jdete ten den k lékaři, je více než rozumné. Dost možná si nad ním zkrátíte dlouhou chvíli už při jízdě v MHD. A jestli se žádný cizí jazyk neučíte, třeba studujete dálkově vysokou školu. Vzít si proto desky se skripty nebo čtečku se staženou učebnicí také není od věci.
DOMLUVTE SI RANDE
Nebojte se, nemám na mysli, abyste si nabrnkli někoho v čekárně a už vůbec ne, abyste balili pohledného pana primáře, nýbrž abyste zalovili v seznamu mobilního telefonu. Nenachází se v něm náhodou nějaká Jana, Martin nebo Zuzana, zkrátka a dobře kamarádi nebo staří známí, které jste neviděli už celé roky? Pak je ten pravý čas, poslat jim textovku s dotazem, zda by nechtěli zajít na oběd, kafe nebo do kina.
SEPIŠTE SI HITPARÁDU RESTŮ
Funguje to podobně jako sepisování nákupního seznamu, jen s tím rozdílem, že místo v lednici budete lovit ve své hlavě nebo v diáři, který vám poslouží jako nápověda. Tak co, neslíbili jste mamince už před několika týdny, že s ní půjdete na oběd nebo do divadla? A nechtěli jste se už před půl rokem objednat k zubaři? Ideální chvíle k tomu, abyste si všechny tyto resty sepsali a postupně zjednali nápravu.