Tukové buňky se drží pohromadě. A když je něco rozdělí, chtějí zase k sobě. Také díky tomu funguje kryolipolýza. Jak se ale procedůra praktikuje? Nejdřív se na ošetřované místo musí dát ochranný šáteček napuštěný nemrznoucí látkou. Tkáň se následně prochlazuje na -5 nebo i -10stupňů a bez ochrany by mohly vzniknout omrzliny. Pokud půjdete někam na kryolipolýzu a řeknou vám, že ochranný šátek není zapotřebí, raději proceduru odmítněte. Riziko je příliš veliké.
______
Kde se dá aplikovat?
Kryolipolýza je odstranění tuku zmrazením. Přímo na kryolipolýzu využívají dva certifikované přístroje. Hlavice a destičky jsou vhodné na různá místa. Princip je u obou stejný, tuková vrstva se mrazí. Tam, kde je dostatečná, tedy aspoň dva centimetry, je lepší použít nasávací hlavici. Kde je tuková tkáň tvrdší nebo je ošetřované místo příliš malé (například u kolen, na pažích a podobně), jsou lepší destičky. Při nasátí se dají "vcucnout" až dva kilogramy tuku. Ideální je tedy kryolipolýza na bříško nebo na boky a lepší je přitom sedět. Hlavice tak nasaje víc tuku.
Dá se ošetřit dolní břicho, horní nebo po stranách, ale nástavec nesmí přijít přes pupek. Tam totiž není žádná tuková tkáň. Do oblasti pupku by neměly přijít ani destičky, aby se nepodchladily vnitřní orgány. Destičky, natož nasávací nástavec, nepatři aní přes kost. Při výkonu část tukových buněk odumírá a organismus je posléze vyloučí.